Pasaulio ir olimpinis čempionas L. Laurinaitis: „Sportuodami tampame pilnaverčiais žmonėmis ir asmenybėmis“

Vilniuje – dar viena kokybiška vieta neformaliam vaikų ir jaunimo ugdymui.

NAUJIENOS

Baltijos sporto akademija

Vilniuje – dar viena kokybiška vieta neformaliam vaikų ir jaunimo ugdymui. Šiuo metu Baltijos sporto akademija (BSA) organizuoja krepšinio ir futbolo treniruotes, o pasibaigus pandemijos ribojimams, savo bendruomenei pasiūlys įvairius turnyrus, čempionatus ir kitus renginius.

Didelė dalis BSA auklėtinių sportuoja nemokamai – tokią galimybę suteikia projektą finansuojantis Sporto rėmimo fondas (SRF), kurį administruoja Švietimų mainų paramos fondas.

Galimybės sportuoti sudarytos ir žmonėms su negalia – čia veikia kurčiųjų ir neprigirdinčių krepšinio grupė.

Plačiau apie akademijos veiklą ir tikslus pasakoja BSA direktorius Tomas Urbelionis, futbolo treneris Mantas Gailiušas ir krepšinio specialistas Lukas Laurinaitis.

„Pagrindinis tikslas – įtraukti vaikus į sportą, pratinti prie judėjimo džiaugsmo, ugdyti sveikus įpročius ir aktyvų gyvenimo būdą. Šiuo metu SRF finansuojamos grupėse sportuoja daugiau nei 210 vaikų, akademijoje dirba 5 treneriai. Bendras akademijos auklėtinių skaičius šiuo metu viršija 500“, – sako akademijos vadovas T. Urbelionis.

Tuo metu Vytauto Didžiojo universitete (VDU) fizinio ir sveikatos ugdymo mokslus studijuojantis M. Gailiušas atkreipia dėmesį į visapusišką asmenybės raidą.

„Baigęs mokyklą nusprendžiau užsirašyti į karinius savanorių mokymus. Lietuvos kariuomenėje gavau daug disciplinos pamokų. Tą patirtį vertinu labai teigiamai, kadangi išmokau kantrybės ir ją dabar taikau trenerio darbe“, – atvirauja treneris.

„Labiausiai trenerio darbe man patinka bendravimas ir vaikų emocijos. Jie greit tobulėja, todėl matydamas jų žingsnelius pirmyn pats įgaunu dar daugiau motyvacijos. Akademijoje atmosfera gera, kolektyvas – ambicingas, norintis augti ir padedantis vienas kitam. Tai bent jau man yra svarbiausia, nes turiu daug jaunatviško maksimalizmo“, – sako futbolo paslapčių akademijos auklėtinius mokantis M. Gailiušas.

Lietuvos kurčiųjų rinktinėje nuo 2015 m. žaidžiantis ir pasaulio bei olimpiniu kurčiųjų žaidynių čempionu tapęs L. Laurinaitis džiaugiasi, kad vaikams ir jaunimui gali perduoti įgytą patirtį:

„Sporte visi esame lygūs ir siekiame vienodo rezultato – pergalės. Aplinkai jautresni, taip vadinčiau savo auklėtinius, turi mažai savirealizacijos galimybių, todėl sportuodami jie ne tik fiziškai stiprėja, bet ir tobulėja psichologiškai, tampa labiau pasitikintys savimi ir aplinkiniais. Būtent sportuodami galime jaustis lygiais, tapti pilnaverčiais žmonėmis ir asmenybėmis. Todėl, mano manymu, nuo mažens ugdant aplinkai jautresnius vaikus galime ugdyti jų asmenybes, formuoti sveikos gyvensenos principus, tuo pačiu auginti ir ruošti naujus žaidėjus Lietuvos kurčiųjų rinktinei.”

L. Laurinaičiui antrina ir akademijos direktorius: „Mums, kaip organizacijai, svarbu į savo veiklą įtraukti žmones su negalia. Dėl įvairių priežasčių jiems susirasti vietą savo mėgstamam sportui kasmet darosi vis sunkiau, o Baltijos sporto akademija bent iš dalies sprendžia šią aktualią problemą. Visi didžiuojamės Lietuvos kurčiųjų rinktinių rezultatais krepšinyje, todėl labai džiaugiuosi, kad akademijoje turime puikaus trenerio Luko Laurinaičio vadovaujamą kurčiųjų ir neprigirdinčių krepšinio grupę.

„Baltijos sporto akademijoje jaučiuosi puikiai, kaip šeimoje. Džiaugiuosi, kad galiu būti naudingas. Labiausiai patinka teigiamos vaikų emocijos, noras tobulėti, jų noras tapti krepšinio žvaigžde. Tai motyvuoja ir įkvepia. Akademijoje laukiamas kiekvienas, norintis smagiai praleisti laiką, fiziškai stiprėti, ugdyti sveiko gyvenimo įpročius. Tiesiog atvykite ir pamėginkite!”, – ragina L. Laurinaitis.

„Esant tokiai pandeminei situacijai nenorime rizikuoti vaikų sveikata, todėl šiuo metu vyksta tik treniruotės, bet ateityje planuojame kviesti vaikus į stovyklas, organizuoti rungtynes. Sportas ir judesys bendrąja prasme yra būtinas kiekvienam vaikui, todėl nuoširdžiai kviečiu atvykti ir išmėginti užsiėmimus mūsų akademijoje. Čia dirba kompetentingi, draugiški ir modernaus požiūrio treneriai, o tai kuria saugią, malonią ir tobulėti skatinančią aplinką“, – apibendrina T. Urbelionis.

Norite atvykti į bandomąją–nemokamą treniruotę? Parašykite mums elektroniniu paštu baltijossportoakademija@gmail.com arba susisiekite su mumis Facebook tinkle.